.................................................................házená s úsměvem

20. září 2010 v 23:34 |  mladší dorky - 1.liga

1.       Liga Mladší dorostenky
KARVINÁ - HSK BÁNOV 22:24 /9:11/
K premiérovému utkání letošního ročníku 1.ligy mladších dorostenek
zajížděla děvčata z Bánova na horkou půdu karvinské sportovní haly, kde mimo jiné hrají svá domácí utkání několikanásobní mistři České republiky -
muži Baníku Karviné. Hned od úvodního hvizdu velmi kvalitní rozhodcovské dvojice Černinová-Pavelová vzali utkání pevně do svých rukou. V desáté minutě svítilo na světelné tabuli 1:5 pro HSK a domácí trenér musel reagovat time-outem. Ale ani naordinovaná taktika - osobka na nejlepší střelkyni Bánova, nepřinesla žádné ovoce. Do šatny tak odcházela děvčata z obce pod Lopeníkem se čtyřgólovým náskokem, který udržovala i po změně stran. Pouze v závěru utkání, kdy hostující hráčky hráli 4 minuty v oslabení se podařilo skóre utkání zkorigovat na rozdíl dvou branek. "Z utkání jsem měl drobné obavy, když hráčky z turnaje v Srbsku a Rumunsku, který jsme absolvovali jako závěrečnou přípravu před ligou minulý víkend, se vrátili z drobnými šrámy. Naštěstí se obavy nepotvrdily a jsem rád za první ligové body", řekl trenér Radmil Schneider
Sestava: Lekešová, Králíková 4, Vystrčilová 4, Slezáková 2, Matějíčková 3, Daníčková 10/2, Urbancová 1,

2.liga ženy
KARVINÁ - HSK VLČNOV 26:28 /14:18/
xo
Sobota 11 září se určitě zapíše do dějin nového a mladého klubu HSK Vlčnov. Přesně  v 16 hodin na palubovce domácího klubu Baníku Karviná vstoupil HSK Vlčnov do premiérového ročníku 2.ligy žen. A vstup to opravdu raketový. V šesté minutě vlčnovjanky již vedly 6:2 a slušně zaplněná sportovní hala, do té doby bouřlivě povzbuzující své hráčky -
oněmněla. To ještě nebylo ze strany hostujícího družstva vše. Dvanáctá minuta - 12:5 a domácí trenér musel vzít oddechový čas a svým ovečkám řádně vyčinit. Do poločasu se přece jen podařilo domácímu lodivodovi najít recept na výborně bránící hostující družstvo. Do kabin odcházela družstva za stavu 14:18 pro hostující Vlčnov. Druhý poločas se odehrával v duchu velkého boje o každý metr hřiště. V patnácté minutě na ukazateli svítilo 22:22 a zaplněná hala bouřlivým skandováním hnala domácí kolektiv k vítězství. Ovšem proti byla Sotáková Nikola - nejlepší hráčka utkání, která dvěma brankami v řadě otočila skóre utkání na stranu Vlčnova, který již taktickou a disciplinovanou hrou si vítězství nenechal utéct.
Rozhodčí ještě dvě minuty před koncem nabídli domácí kolektivu šanci na srovnání skóre, když hostující kolektiv poslal do čtyř a navíc na červenou kartu poslal do sprch Frontovou Veroniku."chtěl bych poděkovat všem hráčkám za vynikající přístup k utkání
a samozřejmě pogratulovat k prvním ligovým bodům", řekl k utkání trenér HSK Vlčnov Schneider Radmil
Sestava: Polášková - Mlýnková 4, Nevařilová, Tykalová, Uherková, Solařová, Míšková, Čumíčková 1, Sotaková 10, Frontová M. 4/1, Frontová V. 5/1, Rašková 3/1
Sedmičky: 8/5-6/3
Vyloučení: 4 - 7
Rozhodčí: Černíková a Pavelová