.................................................................házená s úsměvem

Další nevydařené utkání

14. srpna 2006 v 18:42 |  žhavé novinky z házené
ČR - Španělsko 24:28 /11:15/
ČR - Španělsko on-line 24-28 (11-15)
Dnes od 16 hodin nastoupili naši hráči k dalšímu utkání Mistrovství Evropy juniorů. Dnešním soupeřem jim byl celek Španělska. Případná výhra by naše hráče posunula blíže bojům ve skupině o konečné 9.-12.místo.
Bohužel ani dnes jsme nedokázali soupeře porazit a prohráli jsme 24:28 po poločase 11:15. Zápas byl výrazně ovlivněn velkým počtem vyloučení na naší straně. Téměř polovinu utkání jsme hráli v oslabení. I přesto byl zápas otevřený téměř až do konce, bohužel jsme opět nakupili velké množství TCH a zahozených šancí.
Vyjádření trenéra Srby: "Prohra je pro nás příliš krutá, téměr neustále jsme hráli v oslabení. Za zmínku stojí poměr vyloučených, který je 13-4 v náš prospěch, tomu odpovídají i 7m hody, které proti nám rozhodčí nařídili (3:10). Chtěl bych klukům poděkovat, všichni zaslouží pochvalu za bojovnost, se kterou bojovali proti soupeři ".
Střelci ČR: Lehocký 4, Horák 4, Havel 4, Miko, Pavlíček, Rachač, Mikšík, Hracha 2
Momentálně dochází v University hall k představování jednotlivých hráčů, zazní státní hymny obou zemí.
Zápas začíná naším útokem, vstřílíme první branku 1:0
Ze spojky 2-0 z druhé vlny
Výborná obrana dává šanci na další útok, bohužel naše střelba je nedůrazná a Španělé snižují z pivota na 2-1
Naše střelba do bloků a z rychlého protiútoku Španělé srovnávají na 2-24.minuta
Krásná přihrávka na pivota, Havel zvyšuje na 3-2
Pavlíček fauluje na brankovišti, dostává ŽK a Petržala ze 7 inkasujee potřetí na 3-3
Neúspěšná střelba Pavlíčka z křídla a soupeř jde tvrdou střelou ze spojky poprvé do vedení 3-4
Tvrdá střela Rachače ze spojky 4-4, naše dobrá obrana a jdeme do útoku
Za faul na Rachače inkasuje soupeř ŽK. TCH v útoku, ale výborně jsme se dokázali vrátitl, získali jsme míč a z RU střílí Lehocký naši 5.branku 5-48.minuta
Dostáváme branku z křídla 5-5, v útoku prorážíme a soupeř má míč.
Výborně Petržala v brance, v RU faulován Pavlíček a získáváme 7m hod - 6-5
Dobrá obrana našich hráčů, Horák hezká přihrávka na pivota, ale bohužel šp.brankář chytá. Za bránění v brankovišti nařizují rozhodčí 7m hod proti naší brance - 6-6 10.minuta
TCH našich, faul našeho hráče, který dostává 2min trest, Petržalu střídá Malina a chytá!!! výborně
Další TCH!! Výborně Lehocký v obraně a po samostatné akci vstřílí branku 7-6
Španělská spojka se natlačila na našeho hráče, rozhodčí nařizují sporný 7m hod a Malina OPĚTchytá!!! Ale soupeř se dostává k odraženému míči, naši hráči faulují, další 2min trest i 7m hod a OPĚT Malina chytá - už 3. sedimetrový hod za sebou! Malina zůstává v brance.
Tentokrát jsme nechali vyniknout bohužel i šp.brankáře, který chytil Mikovu střelbu z RU
Naše střela ze spojky míří vedle, Malina chytá střelu z křídla a z RU zvyšujeme na 8-6! 15.minuta
Tentokrát již Malina inkasuje, z křídla soupeř snižuje na 8-7 , naše střela končí jen na šp. blocích.
Soupeř srovnává na 8-8. Zvyšujeme na 9-8. Dobrá obrana, ale další TCH v našem útoku dává šanci soupeři.
Dobře bráníme a donutili jsme soupeře k pasivní hře. Bohužel ani my se nemůžeme prosadit přes soupeřovu obranu a soupeř srovnává na 9-9 20.minuta
Naši hráči hrají ve dvojnásobném oslabení a dostávají 2 branky 9-10 a 9-11
Za faul na našeho hráče dostává i soupeř 2min trest, ale Hracha 7m hod neproměňuje. Zůstáváme v útoku, již v 5 hráčích se snažíme vstřelit branku - jsme v plném počtu, ale Petrovského střelu brankář soupeře kryje.
Ani další Hrachova střelba není úspěšná, nepodařilo se mu přehodit šp.brankáře, stav stále 9-11. 26.min
Soupeř zvyšuje ranou ze spojky na 9-12, naši trenéři si vybírají oddechový čas.
Krásná kombinace spojka-pivot znamená snížení na 10-12.
Výborná obrana našich hráčů, ale zbrklá přihrávka do RU znamená, že se budeme opět bránit.
A další vyloučení našeho hráče, tentokrát Hracha, znovu hrajeme v oslabení a soupeř toho využívá 10-13
Další 7m hod proti našemu týmu 10-14
V útoku ztrácíme míč přešlapem, hrajeme v oslabení o 2hráče! Ale ubránili jsme, bohužel opět nepřesná střelba našich hráčů a soupeř má šanci na další útok. Náskok na našem brankovišti, ale Malina nás opět poddržel. A další zákrok našeho brankáře, hrajeme v oslabení o 1hráče. Střelba ze spojky vedle. Soupeř proráží a z RU snižujeme na 11-14. Time-out vybírá soupeř, do konce poslední minuta.
Soupeř nastřeluje tyč, ale místo snížení přichází naše další TCH v útoku. Opět se bráníme, gól soupeře 11-15.
V útoku nastřelujeme z pozice pivota pouze tyč, naštěstí jsme se dobře vrátili, ale z jasné šance Miko neprostřelil šp.brankáře. Konec poločasu11-15
Začíná druhý poločas - naši hrají vysunutou obranu - bohužel soupeř ji překonává a zvyšuje na 11-16
Snižujeme ze SPOJKY na 12-16, ale soupeř ihned kontruje z křídla 12-17
Nádherná střela Lehockého z ostrého úhlu znamená snížení na 13-17.
Další branka v naší síti 13-18
Útočný faul našich hráčů, ale dobře jsme se ubránili. Další špatná přihrávka, ale naštěstí soupeř z RU netrefuje branku. A další TCH, tentokrát prorážení našich hráčů. Výborně Malina a z RU snižujeme 14-18 6.minuta
Faul na šp.hráče znamená další 7m hod a zvýšení náskoku soupeře 14-19
Jasnou šanci z pivota neproměňuje Miko, ale zůstáváme v útoku, tentokrát Miko ze spojky 15-19
Soupeř v útoku chybuje a my máme šanci na další zkorigování skóre a daří se! Z křídla Lehocký 16-19 9.min
Krásná kombinace soupeře znamená opět 4br.ztrátu 16-20
Petrovský v útoku snižuje na 17-20, Malina zachraňuje před další brankou.
Snižujeme na 18-20!! A opět se nám podařilo ubránit. Za faul na našeho hráče nařízen 7m hod - snižujeme na rozdíl jediného gólu 19-20! 14.minuta
Opět výborná obrana, soupeř proráží a máme šanci na srovnání, ale bohužel, přichází další naše TCH a soupeř zvyšuje opět na 2brankový rozdíl 19-2115.minuta
Petrovský ze spojky nedává, čehož opět využívá soupeř a opět je to o 3branky 19-22 a další naše zbrklá střelba dává šanci soupeři.
Za faul na soupeřova hráče dostává ČK Horák, čeká nás 2minutové oslabení, ale výborně Miko v obraně získává míč pro naše družstvo.
Konečně dostává 2minuty i soupeř a síly na obou stranách jsou vyrovnány. Teď by bylo potřeba snížit soupeřův náskok, do konce utkání zbývá 12minut - a výborně -střela ze spojky 20-22
Hrajeme v plném počtu, čeká nás krátká přesilovka, výborná obrana, soupeř proráží a další špatná přihrávka! TCH jsou naší obrovskou slabinou. Za faul na křídlo soupeře nařízen 7m hod - 20-2320.minuta
Další naše střela končí na blocích soupeře a opět se bráníme, soupeř přestřeluje branku. Dlouho útočíme, ale nedaří se nám prosadit, signalizace pasivní hry a následná ztráta míče, útočí opět Španělé. A další 7! Odpískáno bránění v brankovišti, naši hráči se zlobí, v brankovišti zůstává ležet jeden z našich hráčů, soupeř ze sedmičky zvyšuje na 20-24.
Bohužel opět slabá střela ze spojky, na druhé straně naštěstí soupeř netrefuje naši branku. Tentokrát špatná přihrávka od brankáře Maliny a soupeř toho opět využívá 20-25, vybíráme si Time-out 25.minuta
Krásná střela Mika ze spojky znamená snížení na 21-25 Ve snaze zvrátit vývoj zápasu vysouváme obranu, získáváme míč a soupeř za faul na našeho hráče dostává 2min trest, snižujeme z křídla na 22-25.
Ubránili jsme a další naše branka! Lehocký 23-2528.minuta
Opět se nám podařilo ubránit soupeřův útok a můžeme snížit na rozdíl jediné branky - bohužel se dostáváme do pasivity a ze spojky se nedokážeme prosadit. Ale vývoj zápasu nutí soupeře k vybrání Time-outu.
Tentokrát se nám již ubránit nepodařilo a inkasujeme z křídla - 23-26, navíc špatně střídáme, dostáváme další 2minutový trest a soupeř má míč a střílí branku 23-27
TCH Španělska, náš RU a snížení 24-27, ale ihned v zápětí další branka v naší síti 24-28, poslední naše snaha o vstřelení branky končí na soupeřově brankáři, konec utkání24-28.
Nejlepším hráčem našeho týmu byl po zásluze vyhlášen brankář Malina.